Hispaania: Kataloonia lumesaju hädaolukorra lahendamise plaan HÄIRE-faasis

15.12.2022

Kataloonia Tööde Koordineerimiskeskus (CECAT) teavitab Kataloonia lumesajuga seotud hädaolukorra lahendamise plaanist. Ilmaprognooside põhjal on Kataloonias aktiveeritud lumesaju hädaolukorra lahendamise plaan (NEUCAT) ja see on HÄIRE faasis.

Kataloonia meteoroloogiateenistuse andmetel mõjutab lumesadu Alt Urgelli piirkonda ja võib järgmise kahe tunni jooksul mõjutada La Cerdanya, Pallars Sobirà, Pallars Jussà ja Alta Ribagorça maakondi. Kohati on kogunenud juba 3 cm ringis ja võimalik, et teatatud maakondades ületavad 5 cm piiri.

Praegu kehtivad veokite liikumispiirangud mitmes punktis maanteedel N-230 (Túnel de Vielha) ja N-260 (lõik Xerallo - Pont de Suert, lõik Sort - Gerri de la Sal).

Ketid on vajalikud sõitmiseks radadel: L-500, L-501, L-504, L-510, C-28, C-147, C-13, C-13z, N-260 ja N-230.

Arvestades ilmaolukorda, palutakse transpordisektoril tutvuda ilmaprognoosidega, et planeerida teekonda ja olla kursis veoautodele ettetulevate piirangutega, mis leiduvad Kataloonia liiklusteenistuse kodulehel.

Juhul kui NEUCAT-i plaani aktiveerimisel on teel lumi või jää, sõidukid üle 7500 kg MMA või MMC klassi 1 (plahvatusohtlik) ja 3 (süttiv) ohtlike kaupade (ADR) veoks ettenähtud sõidukid ei saa liikuda ja peavad parkima teelt väljaspoole, kuni liiklusohutus on tagatud.

Täpsemat teavet raskeveokite juhtide jaoks leiate siin ja siin.

Allikas: CECAT, IRU

Koostööpartnerid