Hispaania - peale- ja mahalaadimistoimingute teostamise keeld autojuhtidele

17.11.2022

2. septembril 2022 jõustus keeld autojuhtidele peale- ja mahalaadimistoimingute teostamise kohta. Üle 7,5-tonnise täismassiga kaubaveokite juhid ei tohi osaleda kauba või selle tugede, pakendite, konteinerite või kastide peale- või mahalaadimisel, välja arvatud erijuhtudel. Seda kohaldatakse sõltumata vedaja või juhi kodakondsusest.

 

Pärast määruse kehtima hakkamist koostas Transpordi-, liikuvus- ja linnade arengu ministeerium korduma kippuvate küsimuste kohta dokumendi, mis selgitab autojuhi osalemist peale- ja mahalaadimisel ning veoahelas. Määrus nr. 16/1987 30. juulist maismaaveo korraldamise (LOTT) kohta ja 11. novembri seadus 15/2009 kaupade maismaaveo lepingu (LCTTM) kohta.

Täpsustused leiate küsimustest ja vastustest vormis (hispaania keeles) https://www.mitma.gob.es/recursos_mfom/comodin/recursos/faq_dgtt_-_carga_y_descarga_cadena_tte.pdf

 

Lisaks pakub IRU omalt poolt informatsiooni https://www.iru.org/intelligence/flash-info/spain-prohibition-drivers-carry-out-loading-and-unloading-operations-additional-information

 

https://www.iru.org/system/files/flash/2022-11/Q%26A%20loading%20unloading%20-%20ASTIC%20%26%20CETM.pdf

 

Need kaks dokumenti annavad vastused korduma kippuvatele küsimustele. Need on vaid soovituslikud ega tähenda mingil juhul õiguslike tagajärgede tõlgendamist ja kohaldatakse ainult praegu kehtivale määrustele.

 

Allikas: ASTIC, CETM, IRU

Koostööpartnerid