Hispaania - põllumeeste protestid – 27. ja 28. veebruaril on oodata häireid Prantsusmaa piiril

27.02.2024

Põllumeeste ametiühingud on kutsunud üles korraldama 27. ja 28. veebruaril traktoriaktsioone piiripunktide juures ja Püreneedes.

Viimaste teadete kohaselt võib traktorite protsessioon alata Hispaanias kell 8.00 N-II-l Santa Llogaia d'Alguema (Alt Empordà) juures ja siseneda AP-7-le Borrassàse juures, suundudes lõunasse. Orriolsis toimuvad ka miitingud, mis võivad jõuda kiirtee sissepääsuni Bàscarast põhja pool.

Kell 10.00 toimub Mollós järjekordne miiting, et sõita mööda maanteed C-38 Coll d'Ares'i Prantsusmaa piirile. Berguedàs kogunetakse kell 9.00 Berga kämpingusse ja minnakse Puigcerdà messiplatsile, kus kohtutakse teiste kogunenutega ja minnakse aeglase käiguga Llívia sillale. Lõpuks suundutakse Vialleris (Alta Ribagorça) Vielha tunneli lõunapoolses sissepääsu juurde. Lleidas on maanteed AP-2 ja A-2 (Soses ja Tàrrega), A-22 (Almacelles), C-14 (Basella) ja C-16 (Alfarràs) suletud.

Prantsuse ametivõimud (Prefecture des Pyrénées-Orientales) jagasid järgmisi juhiseid eeldatavate ummikute ohjamiseks:

• Liiklus kiirteel A9 põhja-lõuna suunal blokeeritakse suure Boulou tolliplatsi juures (umbes 27. veebruaril kell 8.00 seisuga).

Põhja-lõuna suunal liikuvad raskeveokid peavad parkima kiirtee A9 Leucate ja Le Boulou vahel, ilma A9-lt mahasõidu võimaluseta, kõik mahasõidud põhja-lõuna suunal suletakse.

• Teisene võrk suletakse raskeveokite liikluseks, välja arvatud sõidukid, millel on lisatud kohalikku teenust võimaldav logo, välja arvatud RD66 (endine RN 116) ja RD115, mis on lumesaju tõttu raskeveokite liikluseks keelatud.

• Sigeani väljapääs avatakse kohalikku teenust osutavatele raskeveokitele. Nende sõidukite juhid peavad olema kinnitanud esiklaasi alumisse osa vasakpoolsesse nurka logo, mis võimaldab sisejulgeolekujõududel sõidukid tuvastada ja hõlbustada nii palju kui võimalik liiklust kohaliku teeninduse jaoks.

FNTR teatas, et Narbonne'i ja Hispaania vahelist maanteed A9 on soovitatav vältida. Autojuhtide, kes otsustavad siiski sõita mööda A9-t ja ootavad parkimiskohtades protestiliikumise lõppu, on kindlasti vaja teavitada, et nad peavad olema toiduga isemajandavad vähemalt 48 tundi (ummikute eeldatav kestus).

Saint Charlesis või Boulou Distriportis ümber laetud raskeveokid saavad maanteel A9 sõita põhja suunas P. Sudi ja P. Nordi kaudu.

Maantee A9 sisse- ja väljapääsud väikese Boulou tolliplatsi juures suletakse.

Allikad CETM, FNTR (Préfecture des Pyrénées-Orientales)

Koostööpartnerid