Holland - reisijate vedu Amsterdamis

04.04.2023

• Korrapidajad bussipeatustes

Alates 2023. aasta märtsist töötavad korrapidajad taas Amsterdami bussipeatustes. Nad tagavad liikluse sujumise, suunavad bussid õigesse kohta seisma ning jälgivad reisijate turvalisust peale- ja maha minekul. Korrapidajad paigutatakse pearaudteejaama ümbruses olevatesse reisijate sõidukist väljumise kohtadesse ja S100-le.

• Millised on Amsterdami kavatsused?

Amsterdami linn soovib saada paremat ülevaadet bussifirmade tööst Amsterdamis. Transpordiettevõtetelt tagasiside saamiseks palutakse täita alljärgnev küsimustik https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScljwriadGVyQ9P6Mw-jgBp7JH9CCWXG9QDgDcC7pMBqXQvog/viewform .

• Pilots H33: Rhijnspoorpleini peatus

2023. aasta kõrghooajal testitakse Rhijnspoorpleini peatust H33 puhvertsoonina ja reisijate väljumise kohana. 23. märtsist 2. augustini on peatuses H33 üks või kaks kohta, kus reisijad saavad bussi peale minna ja sealt väljuda.

Alates 3. augustist 2023 on kohad saadaval ainult neljale bussile. See tähendab, et reisijaid ei ole lubatud seal bussi peale võtta ega väljuda lasta, kuid juht võib bussiga seal oodata. Maksimaalne lubatud aeg puhvertsoonis viibimiseks on 15 minutit, parkimine ei ole lubatud. Kohal on korrapidajad.

• Pagasi mahalaadimine vasakult küljelt. Seda saab ohutult teha H28 juures.

Juhtidel, kes võtavad peale reisijaid, lasevad välja reisijaid ja tõstavad kohvrid peale või maha, soovitame kasutada De Ruijterkade Oost asuvat peatust H28. See peatus sobib ideaalselt bussidele, mis tulevad riikidest, kus on vasakpoolne liiklus. Eeloleval hooajal on H28-l keskmiselt 14 peatuskohta, olenevalt sealsetest teetöödest on seal hõlbus sõitjaid peale võtta ja välja lasta mõlemalt poolt. Lisaks on see peatus jalutuskäigu kaugusel pearaudteejaamast. Teised peatused ei sobi vasakpoolseks reisijate peale võtmiseks ja välja laskmiseks, kuna see võib tekitada liiklusohtlikke olukordi.

Allikad KNV, Amsterdami vald

Koostööpartnerid