Poola - Valgevene - muudatused piiriületusel

20.02.2023

Pärast Bobrovniki (POL) – Berestovica (BLR) piiripunkti hiljutist sulgemist on POL-BLR piiril kaubaveoks avatud ainult üks piiripunkt - Kozlovichi (BLR) – Kukuryki (POL).

Piiripunktide kaudu siseneva liikluse tasakaalustamiseks toimub kauba- ja haagisevahetus spetsiaalselt selleks ette nähtud aladel. Piiripunktide Kozlovichi (BLR-POL piir), Privalka ja Benyakoni (BLR-LTU piir) jaoks on määratud alad täiendatud tollivormistuspunktiga “Berestovica-TLC” ja parklaga Berestovica piiripunkti sisenemise lähedal.

Eeltoodud muudatused jõustusid 18. veebruaril 2023. aastal.

Valgevene valitsus on 17. veebruari 2023. aastal välja andnud määruse nr 133, millega muudetakse 22. aprilli 2022. aasta määrust nr 247 “Sõidukite liikumise kohta”.

https://pravo.by/document/?guid=12551&p0=C22300133&p1=1&p5=0

Eelkõige ajakohastatakse dokumendiga nende meditsiinitoodete loetelu, mis on sellest määrusest vabastatud. Samuti nõuavad määruse muudatused, et Poolas registreeritud sõidukid sisenevad Valgevene territooriumile kaubaveoks ja/või haagise vahetuseks, samuti vajadusel tankimiseks selleks spetsiaalselt ettenähtud kohtades ning väljuvad sellistelt aladelt ainult läbi piiriületuspunktide, mis asuvad Poola-Valgevene piiril.

 

Allikas Valgevene valitsus

Koostööpartnerid