Suurbritannia – alates 31.10.2024 tuleb esitada sisenemise ülddeklaratsioon (ENS)

11.07.2024

Alates 31. oktoobrist 2024 peavad Suurbritanniasse sisenevad kaubaveokid seaduse järgi esitama ohutuse ja turvalisuse deklaratsiooni – tuntud ka kui sisenemise ülddeklaratsioon (ENS - safety and security declaration), mida Suurbritannia piiriasutused kasutavad riiki sisse veetava kauba võimaliku ohu analüüsimiseks. Sama kontroll on kehtinud ka ELi sisenevate sõidukite puhul alates Brexitist.

Suurbritannia tolliameti informatsioon https://developer.service.hmrc.gov.uk/guides/safety-and-security-import-declarations-end-to-end-service-guide/#safety-and-security-import-notifications-api

Uus määrus mõjutab otseselt teie veoettevõtjat ja autojuhi liikmeid.

Uued S&S GB (safety and security declaration GB) ENS nõuded mõjutavad otseselt teie veoettevõtet ja autojuhte, sest nad on klassifitseeritud kui ”vedajad” (carriers).

Vedaja on aktiivse transpordivahendi käitaja, mille kaudu kaup tolliterritooriumile tuuakse. Näiteks kui "aktiivne transpordivahend" on veoauto, siis "operaator" on vedaja.

Tulevased S&S GB ENS nõuded on tollideklaratsioonist eraldiseisvad, mille võib olla juba täitnud teine osapool. Alates oktoobrikuu tähtajast hakkab ranget kontrolli jõustama Suurbritannia piirikontroll.

S&S GB nõuded /files/filemanager/files/Customslink.pdf

Lisateabe saamiseks külastage veebisaiti - customs-link.com/ssgb

Allikas Customs-Link

Koostööpartnerid