Suurbritannia – nõuded autojuhtidele COVID testimise osas

30.11.2021

Suurbritannia taastas nõude COVID testimise osas riiki sisenemisel. DfT on edastanud informatsiooni, et kaubaveo autojuhid on PCR testimise nõudest vabastatud, kui peavad jätkama kehtivate kohustuslike külgvoolu testimise (kiirtesti tegemise) nõuete järgimist.

TÄIELIKULT vaktsineeritud juht, kes saabub Ühendkuningriiki ja viibib seal kauem kui 2 päeva, peab tegema külgvoolu testi ja sellest teatama. Täpsem info siit.

VAKTSINEERITA autojuhid peavad jätkama 3 testi tegemist 10 päeva jooksul, kasutades koduseid testimiskomplekte ja teatades leidudest.

Autojuhid, kes reisivad mitu korda nädalas edasi-tagasi, seega ei viibi Ühendkuningriigis kauem kui 2 päeva, peaksid läbima testid iga 3 päeva järel.

Ühendkuningriigis kabotaažvedudega tegelevad ELi ettevõtted, kes kasutavad 14-päevast perioodi piiramatuks kabotaažiks, peaksid arvestama, et vaktsineeritud juhid PEAVAD testima vähemalt üks kord (2 päev jooksul) ja vaktsineerimata juhid 3 korda 10 päeva jooksul (päev 2, päev 5 ja päev 8) ja kasutama kiirteste.

Ühendkuningriigis COVID-19 testimist teostavate nõuande- ja teabesaitide loend on siin.

Igaüks, kes saab positiivse tulemuse, PEAB seejärel järgima COVID-i piiranguid.

Samuti tuleb märkida, et kõik juhid, kes ei tööta aktiivselt ja on riigist väljas, kuid naasevad puhkuselt või muudelt isiklikelt külastustelt, peavad järgima turistireiside COVID-i nõudeid, st PCR-testi jne. Juhi vabastus külgvoolutestide kasutamisest. ei kehti turismireiside puhul, samuti ei kehti erand, mille kohaselt ei pea tegema Ühendkuningriigi reisijaotsingu vormi, mille täitmisest on praegu vabastatud aktiivsed rahvusvahelised autojuhid.

 

IRU/RHA

Koostööpartnerid