Suurbritannia – nõuded Suurbritanniasse sisenemisel ja väljumisel seoses Covid-19

20.12.2021

Elukutselised autojuhid on vabastatud testimisest ja isoleerimiskohustusest. Autojuhid on vabastatud ka konkreetse Ühendkuningriigi asukoha määramise vormi täitmisest. Endiselt kehtivad varasemad nõuded (deklaratsioon, atesteerimine) (https://www.interieur.gouv.fr/fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Deplacement-des-transporteurs-routiers-internationaux ).

 

Alates laupäevast, 18. detsembrist 2021 kehtivad kõigile Ühendkuningriigist reisivatele inimestele, olenemata sellest, kas nad on vaktsineeritud või mitte, järgmised reeglid:

- Nii vaktsineerimata kui ka vaktsineeritud inimestel peab olema mõjuv põhjus Ühendkuningriiki reisimiseks või sealt tagasi sõitmiseks. Mõjuvate põhjuste üksikasjalik loetelu on saadaval siin.

- kohustuslik testimine enne Prantsusmaale sisenemist (PCR või antigeeni test, mis tehakse mitte rohkem kui 24 tundi enne saabumist).

- Kohustuslik registreerimine enne Prantsusmaale sisenemist spetsiaalse platvormi kaudu https://passager.serveureos.org/ . Ühendkuningriigi reisija vorm on saadaval prantsuse, inglise, hispaania, portugali ja saksa keeles ning see tuleb täita enne reisi alustamist. Reisijad peaksid deklareerima oma aadressi Prantsusmaal ja isoleerima sellel aadressil. Isolatsioonimeetmed võib tühistada 48 tunni pärast, kui reisija suudab esitada negatiivse PCR- või antigeeni testi. Kui ei, siis on vaja 10 päeva isolatsiooni.

 

Allikas: AFTRI

Koostööpartnerid