Türgi - muudatus väljasõitmisel Sarpi piiripunkti kaudu

28.09.2023

Ummikute vähendamiseks Sarpi piiripunktis võttis Türgi kaubandusministeerium kasutusele alloleva meetme. See kehtib Gruusiat läbivate transiitvedude kohta ja jõustus 25. septembril 2023.

Sõidukid, mis sisenevad Türkiyesse Kapıkule, Hamzabeyli (Bulgaariast) ja İpsala (Kreekast) piiripunktidest ja liiguvad Gruusia kaudu kolmandatesse riikidesse, suunab tolliamet Aktaşi või Türkgözü tollipunkti, võib juhtuda et ka mõnda muusse tollipunkti (kui lõppsihtkoht on Gruusia, siis võivad sõidukid väljuda Sarpi piiripunktist kaudu).

Transiitvedu tegevate sõidukite korral (kui sihtriik ei ole Gruusia) on oluline märkida transiidideklaratsiooni või TIR-märkmikusse riiki sisenemise või väljumise punktina Aktaş, Türkgözü või muu maismaapiiripunkt, isegi juhul kui Sarp tollipunkt on eelnevalt märgitud sisenemise punktina.

Need sõidukid suunatakse punktina Aktaş, Türkgözü või muu maismaapiiripunkti ja eelnevalt märgitud Sarp tollipunti puhul ei loeta seda sisenemispunktist kõrvalekaldumiseks.

 

Olenevalt liiklusolukorrast, olukorrast teedel ja ilmastikuoludest piiripunktides otsustab Kaçkari tolli- ja väliskaubandusdirektoraat (Sarpi eest vastutav toll), millistesse piirivpunkti sõidukid ümber suunatakse.

Ministeeriumi poolt koostatud türgi, inglise, vene ja gruusia keeles koostatud infokiri /files/filemanager/files/T%C3%BCrgi_piiripunktid_2023.pdf

 

Allikas: UND

Koostööpartnerid