Ühendkuningriik: kaupade tolliprotseduuride lihtsustamine humanitaarmeetmete toetamiseks

15.03.2022

Tolliprotseduuride lihtsustamine hakkab kehtima Suurbritanniast (GB) eksporditavatele kaupadele, mis on mõeldud Ukraina humanitaarkriisist mõjutatud isikute toetamiseks. Eeldusel, et kaupu ei ekspordita Venemaale või Valgevenesse või nende kaudu, kehtivad need lihtsustatud protseduurid abi alla kvalifitseeruvate kaupade suhtes, olenemata sihtkohast, et võimaldada maksimaalset paindlikkust abi saamiseks seal, kus seda kõige rohkem vajatakse.

Ühendkuningriigi valitsus soovitab kaupade annetamise asemel annetada usaldusväärsete heategevus- ja abiorganisatsioonide kaudu raha.  Suurbritannia sadamatest abi saatvad ettevõtted, heategevusorganisatsioonid ja ühiskondlikud organisatsioonid saavad aga esitada tollideklaratsiooni, suheldes sadama tolliametnikega.

Nad ei pea enam enne selliste kaupade eksportimist täitma ja esitama HMRC-le elektroonilisi tollideklaratsioone ning väiksemate liikumiste puhul ei pea kasutama kaubaveokite liikumise teenust (GVMS), et läbida sadamaid, kus see teenus töötab.

Erandiga kaovad ka muud tolliformaalsused, näiteks vajadus teavitada HMRC-d, kui kaup on eksporditud. Erand, mis ei hõlma kõiki kontrollitavaid kaupu ja kahesuguse kasutusega kaupu, kehtib piiratud aja jooksul, millest tuleb teatada õigeaegselt.

Kõik, kes vajavad nõu Ukraina põgenikele humanitaarabi transportimise kohta, võivad tasuta võtta ühendust ekspordi tugiteenistusega (ESS) või ESSi abitelefoniga +44(0)300 303 8955 eraisikutele, ettevõtetele või heategevusorganisatsioonidele.

Täiendavad juhised on leitavad siin.

Allikas: UK HMRC

 

Koostööpartnerid