Ukraina – informatsioon piiripunktide kohta teiste riikidega

05.03.2022

Ukraina – informatsioon piiripunktide kohta teiste riikidega

 

- Valgevene/Ukraina: piirid jäävad suletuks.

- Ungari/Ukraina: piirid on avatud. Ungaris ei ole piiriületuse reeglid kriisi algusest saadik muutunud. Ooteajad on aga reisijateveo tõttu pikenenud.

- Moldova/Ukraina: piirid on avatud, välja arvatud Kuchurgan-Pervomaiski piiriületuspunkt, mis on suletud.

- Poola/Ukraina: kõik piiripunktid on avatud. Venemaa päritolu kaubaga sõidukite lasti võib Ukraina toll konfiskeerida.

- Rumeenia/Ukraina: piirid on avatud. Rumeenia piiripolitsei edastab iga päev värskendust olukorra kohta Rumeenia ja Ukraina piiril. Lisateavet leiate nende veebisaidi ingliskeelsest jaotisest Press releases / News and informations - Border Police (politiadefrontiera.ro). Lisaks jagab politseipiir selles veebirakenduses ka keskmisi ooteaegu maanteepiiripunktides Trafic Online - Politia de Frontiera.

Ukraina võimud Rumeenia Orlivka piiripunktis (ro-ro-parvlaev üle Doonau) on alates tänasest alustanud kõigi veokite (sealhulgas Valgevene ja Venemaa päritolu kaupa või Valgevenesse ja Venemaale suunduvate) vabastamist, välja arvatud veokid, mis veavad. toiduained.

- Venemaa/Ukraina: piirid jäävad suletuks.

- Slovakkia/Ukraina: piirid on avatud. Piiripunkt Vyšne Nemecke Slovakkiast Uzhorodi Ukrainas, mis ainsana töötleb üle 3,5 t kaubaveokeid, on avatud ja veoautosid töödeldakse pidevalt. Inimesi vedaval transpordil on eelisõigus kaubavedude ees.

- Türgi/Ukraina (ro-ro kaudu Musta mere kaudu): Ro-Ro liikumine ei ole praegu võimalik. Kõik Ukraina sadamad on kuni edasise teatamiseni suletud. Juba sadamates olevad veokid peaksid ootama ametiasutuste juhiseid.

 

Allikas IRU

Koostööpartnerid