Valuutakoodi RUB ei ole võimalik alates 01.04.2022 tollivormistusel kasutada

31.03.2022

Maksu-ja Tolliameti informatsioon

Edastame teile info, et alates 01.04 ei määra ja ei avalda Euroopa Keskpank enam Vene rubla kurssi.

Seoses sellega ei ole alates 01.04 võimalik tollivormistusel kasutada valuutakoodi RUB ja süsteem(id) ei võta seda vastu ega arvesta seda eurodesse ümber. 

Sellest tulenevalt tuleb deklarandil kõik rublades väljastatud arved arvutada ümber eurodesse. Ümberarvutus tuleb salvestada failina ja lisada deklaratsioonile lisadokumendi koodiga 9900.

Kui tegemist on Euroopa Keskpanga poolt mittenoteeritava valuutakursiga, võib vastavalt juhendile „Euro vahetuskurss välisvaluutade suhtes“ kasutada kurssi, mis on avaldatud mõne teise liikmesriigi, kelle rahaühik on euro, panga või tolli lehel (juhend on kättesaadav allolevatelt linkidelt).
 
Euro on kasutusel järgmistes riikides: Austria, Belgia, Küpros, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Madalmaad, Portugal, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania.

Deklareerides süsteemis Impulss või postipaki deklaratsiooni rakenduses, tuleb valuuta ümberarvestus lisada lisadokumendina (failina) deklaratsioonile (Impulsis dokumendi liik 9900). Dokumendis peab olema viide lehele, mille alusel kurss leiti ja kuupäev mil ümberarvutus toimus.

Kui deklaratsiooni esitab eraisik ise reisijadeklaratsiooni rakenduses, siis lisadokumendi lisamine ei ole võimalik, kuid see tuleb esitada ametnikule juhul, kui deklaratsioon läheb kontrolli. Lisadokumendi liik süsteemis Impulss on sel juhul 9900.

Sama info on kättesaadav meie veebilehel:

https://www.emta.ee/uudised/euroopa-keskpank-ei-maara-ega-avalda-alates-0104-enam-vene-rubla-kurssi

Euroopa Keskpank ei määra ega avalda alates 01.04 enam Vene rubla kurssi | Maksu- ja Tolliamet

www.emta.ee

Seoses sellega ei ole alates 01.04 võimalik tollivormistusel kasutada valuutakoodi RUB ja süsteem(id) ei võta seda vastu ega arvesta seda eurodesse ümber.

https://www.emta.ee/ariklient/toll-kaubavahetus/tollivormistus/tollivormistus-seoses-ukrainas-toimuva-sojaga

Tollivormistus seoses Ukrainas toimuva sõjaga | Maksu- ja Tolliamet

www.emta.ee

Lehel pakume tollivormistuse infot ettevõtetele.

https://www.ecb.europa.eu/stats/policy_and_exchange_rates/euro_reference_exchange_rates/html/index.en.html

 

Logo

Description automatically generated with low confidence

Euro foreign exchange reference rates

www.ecb.europa.eu

The euro foreign exchange reference rates (also known as the ECB reference rates) are published by the ECB at around 16:00 CET. Reference rates for all the official currencies of non-euro area Member States of the European Union and world currencies with the most liquid active spot FX markets are set and published. The ECB aims to ensure that the exchange rates published reflect the market conditions prevailing at 14:15 CET. Reference rates are not intended to be used in any market transactions, whether directly or indirectly (as an underlying benchmark), but for information purposes only.

 

Allikas: Maksu- ja Tolliamet

Koostööpartnerid